Produkcja matryc – poznaj najciekawsze rozwiązania

Narzędziownia jest sercem niemal każdego zakładu produkcyjnego. Procesy związane z obróbką metali, pracą dla automotive czy wielu innych branż, wymagają odpowiednich sprzętów, które pozwolą uruchomić produkcję masową. Kucie matrycowe, dzięki któremu można zmienić kształt elementów poprzez przekroczenie jego granic plastyczności, nie mogłoby się odbywać, gdyby nie najważniejszy komponent. Warto zatem dowiedzieć się jak wygląda produkcja matryc wysokiej jakości oraz jakie rozwiązania są w tym celu wykorzystywane.

Produkcja matryc – technologia

Po czym poznajemy, że dany element został wytworzony z uwzględnieniem zachowania wysokich standardów? Przede wszystkim po tworzywie. W produkcji matryc wykorzystuje się stal narzędziową, której właściwości sprawiają, że produkt finalny świetnie sprawdzi się w swojej roli. Niezwykle ważną kwestię stanowi także zastosowana technologia. W nowoczesnych zakładach działają obrabiarki CNC, które usprawniają pracę, zapewniają wysoką precyzję oraz powtarzalność. Praca maszyn CNC jest całkowicie zautomatyzowana, gdyż narzędzia operujące w parku maszynowym poruszają się samodzielnie. Ich ścieżki wyznaczają komendy wydane przez inżyniera posługującego się językiem programowania. Przy pomocy panelu sterowania lub specjalnej aplikacji planuje on przebieg prac i jest odpowiedzialny za ich prawidłowy przebieg.

Produkcja matryc – zarządzanie procesami

Produkcja matryc oraz wielu innych narzędzi niezbędnych w przemyśle to proces bardzo mocno zautomatyzowany. Wydawać by się mogło, że dobrze wyposażony park maszynowy to wszystko czego potrzeba do wytworzenia elementów wysokiej jakości. Jednak to odpowiednia organizacja pracy jest kluczem do terminowego wykonywania zleceń. Kierownik produkcji musi według kompetencji rozdzielać zadania między poszczególnymi zespołami oraz dbać o dobre rozplanowanie działań. Więcej o tym, jak wygląda inteligentne zarządzanie w tej branży przeczytać możemy tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/narzedziownia/matryce/. Pojęcie Lean Management może okazać się kluczowe w kontekście efektywności.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *