Koszulki polo jeździeckie – jaka jest ich historia?

Na pewno każdy z nas kojarzy charakterystyczne logo w postaci wyhaftowanego krokodyla. Nie każdy jednak wie, skąd tak naprawdę się wywodzi. Tak się składa, że jest to całkiem ciekawa historia, która na pewno zainteresuje każdego sportowca. W dzisiejszych czasach, koszulki polo kojarzone są głównie z jeździectwem, jednak kiedyś było zupełnie inaczej. Kto rozpoczął trend noszenia tego modelu? O tym w poniższym artykule.

Co warto wiedzieć na temat powstania koszulek polo?

W latach 20 oraz 30 XX wieku, koszulki polo kojarzone były z niezwykle popularnym wtedy sportem o zaskakującej nazwie – polo. Mimo to, to nie on przyniósł im największą sławę. Był to bowiem tenis, a tak właściwie sportowiec imieniem Rene Lacoste. Znany z wielu kontrowersyjnych zachowań sportowiec, pewnego dnia pojawił się na korcie tenisowym w koszulce z krótkim rękawem, która zakładana była przez głowę. Warto zaznaczyć, że kiedyś tenisiści grali w koszulach zapinanych na guziki oraz krawatach. Gdy okazało się jak wygodna może być gra w tym fasonie, nigdy więcej nie zdecydował się na tradycyjny ubiór. Po pewnym czasie założył swoją własną markę sygnowaną haftowanym krokodylem. Skąd pomysł ta akurat to zwierzę? Otóż Lacoste podczas swoich wyczynów na korcie otrzymał pseudonim „Le Crocodile”. Marka odniosła światowy sukces, a jej popularność nie zmalała do dzisiaj. Jest to chyba wystarczający dowód na to, jak dobre są koszulki polo.

Koszulki polo jeździeckie – gdzie znajdziemy największy wybór?

W przeciwieństwie do lat 20 i 30 XX wieku, teraz posiadamy możliwość robienia zakupów online. Jest to ogromne ułatwienie dla osób, które nie przepadają za wizytami w sklepach. Koszulki polo jeździeckie wysokiej jakości możemy znaleźć na przykład tutaj https://konik.com.pl/koszule-bluzki-shirty-jezdzieckie. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić swoje wymiary, aby nie musieć zwracać produktu. Znajdziemy tam jeździeckie koszulki polo dla każdej grupy wiekowej, co pozwoli złożyć zamówienie w jednym miejscu. Nie czekaj, sprawdź od razu!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *