Jakie surowce farmaceutyczne wykorzystywane są do produkcji leków?

Obecnie coraz więcej osób skupia się na swoim zdrowiu. Społeczeństwo częściej korzysta z różnego rodzaju suplementów diety, a także farmaceutyków w celu poprawy komfortu życia. Z tego powodu wzrasta świadomość na temat surowców farmaceutycznych. Co jako konsument powinieneś wiedzieć na ich temat?

Czym są surowce farmaceutyczne?

Surowce farmaceutyczne to substancje pochodzenia mineralnego, chemicznego, zwierzęcego i roślinnego przeznaczone do produkcji leków. Aby mogły być stosowane w przemyśle farmaceutycznym, muszą spełniać szereg wymagań. Sami producenci farmaceutyków często nakładają bardzo restrykcyjne ograniczenia, aby ich produkty były najwyższej jakości i przeznaczone wyłącznie do leczenia ludzi lub zwierząt. Oczywiście nie wszystkie surowce farmaceutyczne muszą być przetwarzane. Dobrym przykładem jest wazelina, która sama w sobie jest lekiem. Surowce farmaceutyczne wykorzystywane są zarówno do hurtowej produkcji leków, jak i do wytwarzania produktów o ściśle określonym składzie.

Ochrona przed szkodliwym działaniem niektórych surowców farmaceutycznych jest bardzo ważna, szczególnie w odniesieniu do różnych leków i suplementów diety, które chcemy stosować w celu dostarczenia witamin. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat pojawiła się lista produktów dopuszczonych do sprzedaży. Oznacza to, że wszystkie preparaty, jakie znajdziemy na rynku, nie zawierają substancji zagrażających naszemu życiu lub zdrowiu. Przemysł farmaceutyczny jest branżą, w której jakość jest najważniejsza.

Surowce farmaceutyczne – dobre dla zdrowia

Do grupy surowców farmaceutycznych należy między innymi lanolina, glukoza i kwas borowy. Substancje te znajdują się w wielu powszechnie stosowanych farmaceutykach. Pomagają w walce z różnymi dolegliwościami, takimi jak zapalenie skóry oraz w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej. Ich ogromną zaletą jest naturalne pochodzenie. Warto pomyśleć o tym, zanim sięgniesz po sztuczne rozwiązania.

Większość surowców farmaceutycznych można znaleźć w internecie, chociażby korzystając ze stron sprawdzonych dystrybutorów. Jednym z nich jest OQEMA. Na temat surowców dostępnych w ofercie więcej przeczytasz tutaj https://oqema.pl/produkty/farmacja-i-suplementy-diety/surowce-farmaceutyczne. Dużym atutem dystrybutora jest pozyskiwanie wyłącznie najwyższej jakości substancji oraz przechowywanie i transport zgodne z wysokimi normami ustalonymi przez Unię Europejską. Potwierdzają to liczne certyfikaty, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Surowce farmaceutyczne nie zawsze wykorzystuje się do produkcji farmaceutyków na skalę przemysłową. Na taką skalę leki wytwarzane są przez laboratoria zielarskie i firmy farmaceutyczne. Nie wszystkie są też sprzedawane na receptę. Istnieje podział na produkty wymagające okazania recepty i takie, które można nabyć od ręki. Rozwiązanie to wiąże się z próbami ograniczenia nadmiernego korzystania z pewnych środków. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Dotyczy to zwłaszcza leków spersonalizowanych.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *