Jak dobrać falownik do silnika – sprawdź nasze podpowiedzi na ten temat

Dla osób, które regularnie konstruują, a także różnego typu mechaników wiele kwestii wydaje się być oczywistych. Nie każdy jednak ma wiedzę ze wszystkich dziedzin. Często chce poszerzać horyzonty i uczyć się nowych rzeczy. Dlatego też postanowiliśmy napisać ten artykuł. Dowiecie się z niego na co zwracać uwagę przy wyborze falownika.


​ Jak dobrać falownik do silnika – co należy brać pod uwagę?

Najważniejsze jest zapoznać się z danymi technicznymi silnika, który odpowiada za napędzanie układu. By to zrobić należy odnaleźć tabliczkę znamionową, która zazwyczaj umieszczana jest w dobrze widocznych miejscach. Na niej będzie między innymi zapis o napięciu, mocy, prądzie, obrotach silnika, a także typie połączenia. W tym ostatnim chodzi o gwiazda-trójkąt. Na podstawie tych informacji już można dokonać wstępnego wyboru odpowiedniego falownika. Trzeba bowiem wiedzieć, że wszystkie dostępne na rynku falowniki są skatalogowane pod względem mocy wyjściowej. Wystarczy więc znać moc silnika, by wiedzieć jak dobrać falownik. W kolejnym kroku należy sprawdzić prąd silnika. Trzeba sprawdzić, czy aplikacja nie jest wielosilnikowa. W takim przypadku należy zebrać wszystkie wartości i je podliczyć. Następnie zając wynik można dobrać falownik tak, by jego moc była równa lub wyższa od tej wartości. Pozostaje na koniec już tylko sprawdzenie obciążenia z jakim zostanie sprzęgnięty silnik.

​ Jak dobrać falownik do silnika i gdzie dokonać zakupu?

Znacie już wszystkie kroki i wiecie jak dobrać falownik do silnika? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Jednak jeśli nadal macie jakieś wątpliwości to koniecznie jako miejsce zakupu wybierzcie sklep taki jak https://motovario.com.pl/falowniki-seria-d-sv. To właśnie w takich punktach pracują specjaliści, którzy służą radą i pomocą. Oni doskonale wiedzą jak dobrać falownik do silnika. Trzeba jedynie dostarczyć im odpowiednich danych.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *